Klidné místo pro odpočinek i aktivní dovolenou v přírodě či za památkami

Penzion v parku se nachází v horní části původně francouzského barokního parku, který založili majitelé hradu Český Šternberk počátkem 18. století. Samotná budova byla postavena v roce 1901 jako parkhotel, jež poskytoval ubytování prvním turistům, kteří přijeli do Posázaví za odpočinkem. Přivedla je sem nově vybudovaná železniční trať, známá jako Posázavský pacifik.

Penzion v parku disponuje celkovou kapacitou 53 míst ve dvou až čtyřlůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením. Ubytování si můžete zajistit nejen krátkodobě pro svou dovolenou, ale také můžete využít možnosti dlouhodobého pobytu v řádu měsíců.

Uspořádat zde můžete také svatbu, rodinné setkání či firemní akci. K dispozici jsou vám dva salonky o kapacitě 20 a 60 osob.

Každé ráno pro vás připravíme chutnou snídani, pro ostatní jídla můžete využít restaurací v Českém Šternberku a okolí.
Pro větší skupiny dokážeme zajistit i celodenní stravování.

Rodiny s malými dětmi mohou využít hernu a venkovní hřiště.

Domácím mazlíčkům bohužel nemůžeme poskytnout správné podmínky, proto je u nás neubytováváme.

Český Šternberk a celé Posázaví nabízejí mnoho turistických tras krásnou přírodou i možnost výletu za kulturními i technickými památkami.

Samozřejmostí pro každého návštěvníka Českého Šternberka je prohlídka stejnojmenného hradu, ale byla by škoda opominout město Sázava s klášterem či sklářskou Hutí František, zámek ve Zruči nad Sázavou či rozhlednu Špulka.

Za návštěvu stojí také město Vlašim s nádherným zámeckým parkem a s parazoo, domovem hendikepovaných zvířat, či Vodní dům v Hulicích pod švihovskou přehradou na Želivce.

Milovníci památek a historických měst mohou vyrazit také do Kutné Hory, která je i se svými dvěma katedrálami zapsaná na seznamu UNESCO, nebo do polabského Kolína